ilan
אילן ברוך

אילן ברוך הוא שגריר ישראל לשעבר בדרום אפריקה, כיהן במערך הדיפלומטי הישראלי במשך 36 שנה בתפקידים רבים. בימים אלו הוא מכהן כיו"ר ארגון Policy Working Group (קע״מ), המתמקד בעידוד הקהילה הבינלאומית לסיום הכיבוש וקידום פתרון הסכסוך הישראלי- פלסטיני על בסיס מתווה שתי המדינות, ופועל לשמירת חופש הביטוי של מגיני זכויות אדם. ברוך חבר במועצת העורכים של כתב העת פלסטין-ישראל. בעברו שימש כחבר במשלחת הישראלית למשא ומתן לשלום באוסלו ושימש כחבר בצוות המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית, ירדן ומצרים.

elias
ד״ר אליאס מטאנס
ד״ר אליאס מטאנס הוא רופא שיניים וכיהן כסגן ראש עיריית חיפה בין השנים 2004-2007. מטאנס הוא פעיל חברתי הפועל למען שוויון זכויות של הציבור הערבי בישראל, לקידום חיים משותפים בחיפה לקידום חינוך ותעסוקה לאזרחי ישראל הערבים ומנהל קרן מלגות לסטודנטים ערבים. כיום מכהן מטאנס בוועדת המרכזים העירונית בעיר חיפה. מטאנס החל את פעילותו הפוליטית החל ב- 1984 בחבר ועידת רצ, בשנת 1992 נבחר מטאנס להנהלת מרצ מרצ וכיהן כנשיא ועידת מרצ.
neham

נחמה קרפול-בורק

נחמה קרפול-בורק היא ממובילי תחום משאבי האנוש בישראל. היא החלה את הקריירה שלה בראשית שנות ה -80 וניהלה את חברת ״משאבי אנוש״. לאורך שנותיה המקצועיות כיהנה במספר תפקידים בכירים, ביניהם שותפה בכירה ומנכ"לית ואף כיהנה כיו"ר דירקטוריון החברה בין 2005-2016. קרפול-בורק פעילה בזירת התרבות הישראלית ומכהנת כחברת הנהלת להקת ״בת שבע״ ובית הספר ״בסיס״ לאמנות ותרבות בהרצליה. היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ואמנות מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. כעת היא סטודנטית לתואר שני בפילוסופיה של המדעים מאוניברסיטת תל אביב. קרפול-בורק היא פעילה בשמאל הישראלי וחברת מפלגת מרצ.
tzali
צלי רשף
עו״ד צלי רשף הוא עורך דין ואיש עסקים שכיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בין השנים 2002- 2003. רשף הוא בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת הרווארד. רשף הוא ממוביליה ומקימיה של תנועת "שלום עכשיו" וחבר כיום במועצת המנהלים של התנועה. הוא היה עמית שותף בתוכנית רדיו ברשת ב׳. רשף הוא מחברו של הספר "שלום עכשיו: ממכתב הקצינים לשלום עכשיו".
shifra
שפרה שליט

שפרה שליט, אחת מהמובילות והמשפיעות בזירת התרבות הישראלית.
מבעלי גלריה "דביר", מהמיסדות של הביאנלה לאמנות, תל אביב יפו וחברה במועצה הציבורית של להקת בת שבע.
בשנים 1995-1999 שימשה יועצת התרבות בשגרירות ישראל בפריז. בעלת תואר ראשון ושני בפילוסופיה וספרות צרפתית, אוניברסיטת תל אביב, ואוניברסיטת פריז 7. בעלת תואר שלישי בניהול מוסדות תרבות, אוניברסיטת בורגונדי.

בשנת 1998 זכתה בתואר Chevalier des Arts et des Lettres וב-2015 הוענק לה אות ההוקרה Commandeur des Arts et des Letters על תרומתה לחיזוק קשרי התרבות בין צרפת לישראל.

WhatsApp-Image-2020-05-17-at-20.39.21
ד"ר ראויה אבורביעה
ד"ר ראויה אבורביעה הנה עמיתת מחקר באקדמיה ע"ש פולונסקי במכון ון ליר בירושלים. מחקריה עוסקים בממשק שבין משפט, מגדר, מיעוטים וזכויות אדם. ד"ר אבורביעה היא בעלת תואר שני במשפט בינלאומי מאמריקן יוניברסיטי בוושינגטון די.סי. ותואר שלישי מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. לד"ר אבורביעה ניסיון עשיר במשפט הבינלאומי של זכויות האדם והמשפט הציבורי. כמשפטנית היא עבדה באגודה לזכויות האזרח. הוזמנה כמשפטנית מומחית להציג בפני פורומים בינלאומיים כגון: האו"ם והפרלמנט האירופי בנושא של עמים ילידים וזכויות מיעוטים. ובין היתר התמחתה ב- Human Rights Watch בוושינגטון די.סי, והייתה חברה בוועד המנהל הבינלאומי של Amnesty International. ד"ר אבורביעה פרסמה בכתבי עת מובילים בנושא דיני האישות של נשים מוסלמיות בישראל. ונבחרה ב-2018 על ידי מגזין גלובס ל 40 הצעירים המבטיחים בישראל מתחת לגיל 40.
גולן_Galia_Golan
פרופ׳ גליה גולן
פרופ׳ גליה גולן היא פרופסור אמריטה, כיהנה כיו"ר המחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית והקימה את מרכז לייפר ללימודי נשים ומגדר. היא חברת הנהלת מרכז תמי שטיינמץ ללימודי שלום וחברת הנהלת מרצ. גולן היא ממייסדות ״שלום עכשיו״ ו- Jerusalem Link, מיזם השלום של נשים ישראליות-פלסטיניות, והיא חברה מובילה ב״לוחמים לשלום״. גולן זכתה פרסים רבים בינהם פרס עמותת המחקרים הבינלאומית, פרס האקטיביסט לשנת 2019, פרס הצטיינות במדעי השלום; פרס האיגוד הישראלי למדעי המדינה על מפעל חיים; פרס האקטיביסט הבינלאומי של קרן גליצמן; ופרס הקרן החדשה לישראל למנהיגות.
July 4th 2015
קסניה סבטלובה
קסניה סבטלובה כיהנה כחברת כנסת במחנה הציוני מטעם ״התנועה״, בין השנים 2015-2019. היא עיתונאית ישראלית, פרופסור חבר באוניברסיטה העברית בירושלים, ועמיתת מחקר במכון ״מתווים״, המכון הישראלי למדיניות חוץ אזורית. סבטלובה היא בעלת תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים בהיסטוריה של האסלאם ומזרח תיכון, והיא דוקטורטנית ללימודי המזרח התיכון. בתקופת כהונתה בכנסת הייתה חברה בועדת החוץ והביטחון ובועדת העלייה והקליטה ועמדה בראש שלוש שדולות פרלמנטריות.
שכטר
פרופ׳ עמית שכטר
פרופ׳ עמית שכטר הוא פרופסור ללימודי תקשורת באוניברסיטת בן-גוריון, משמש כדיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה. שכטר הוא פרופסור אורח באוניברסיטת פן סטייט, ומנהל משותף של המכון למדיניות המידע במוסד. מחקריו נוגעים ליחסים בין תקשורת וצדק. שכטר פרסם 7 ספרים ולמעלה מ- 60 מאמרים בכתבי עת, ביקורות בחוק ופרקי ספרים, ומייסד כעורך משותף של כתב העת למדיניות המידע. שכטר מכהן בדירקטוריונים של ארגוני חברה אזרחית שונים המתמקדים בזכויות אדם ובדו קיום ערבי-יהודי; במהלך חייו כיהן בתפקידים בכירים בתקשורת; שכטר עמד בראשות מספר ועדות ציבוריות; וליווה וייעץ לגופי תקשורת וטלקומוניקציה בישראל וברשות הפלסטינית.
בכר
סוזי בכר
סוזי בכר היא ילידת קנדה וסיימה את לימודיה באוניברסיטת מקגיל. בכר עבדה בשגרירות ארה״ב בישראל. בכר הייתה ממייסדי תנועת ״שחר״ בראשות שר המשפטים לשעבר יוסי ביילין, ולאחר מיזוג שחר-מרצ, היא מכהנת כחברה בועידת ובהנהלת מרצ. היא מכהנת כחברת ועידה של מרכז מאקרו לכלכלה פוליטית, וחברה בארגון Policy Working Group (קע״מ) המתמקד בעידוד הקהילה הבינלאומית לסיום הכיבוש וקידום פתרון הסכסוך הישראלי- פלסטיני על בסיס מתווה שתי המדינות. בכר היא העורכת של כתב העת Palestine-Israel, כתב עת ישראלי-פלסטיני.
Aeyal_Gross_1
פרופ׳ אייל גרוס
פרופ׳ אייל גרוס הוא פרופסור מן המניין למשפטים באוניברסיטת תל אביב, המשלב מחקר אקדמי ופעילות ציבורית בארגוני זכויות אדם בישראל. גרוס סיים דוקטורט במשפטים באוניברסיטת הרווארד. בשנת 1998 קיבל דיפלומה בזכויות אדם מהאקדמיה למשפט אירופי בפירנצה. תחום עיסוקו המשפטי מתמקד בהיבטים חלוקתיים של המשפט וזכויות, זכויות חברתיות, משפט בינלאומי, מיניות ותיאוריה קווירית. גרוס כיהן כיועץ המשפטי של אגודת הלהט״ב, כחבר הנהלה באגודה לזכויות האזרח, חבר הפורום למען ילדי מהגרי עבודה בישראל, והיה אחד ממקימיה של עמותת ״גישה״ העוסקת בחופש התנועה בשטחים הכבושים. כיום הוא חבר בהנהלת מכון קונקורד במכללה למינהל ומכהן כסגן נשיא של ארגון International Lesbian and Gay Law Association.
עזיזה
פרופ׳ פייסל עזאיזה
פרופ׳ פייסל עזאיזה הוא פרופסור ודקאן הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה. בעברו כיהן כמ״מ ראש הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. עבודתו מתמקדת בתחום הרווחה והבריאות במגזר הערבי בישראל ושוויון מול המגזר היהודי. בשנים 2006 עד 2009 עמד בראש התוכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית ובשנים 2009 עד 2014 עמד בראש בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. לאורך השנים כיהן במגוון תפקידים ציבורים, והוא נמנה ממייסדי עמותת סיכוי – לקידום שוויון אזרחי, שימש יועץ וסגן נשיא בקרן אברהם, וחבר הנהלת הקרן החדשה לישראל. בשנים 1998- 2001 כיהן כראש מועצת דבורייה, ובמקביל כדובר ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל. כיהן כיו"ר דירקטוריון החברה למתנ"סים, והיה בכך הערבי הראשון לכהן כיו"ר חברה ממשלתית. עזיזה עמד בראש המכון היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה, ומכהן בחבר הנאמנים של מכון מופ"ת.
בן-סימון
דניאל בן סימון
דניאל בן סימון הוא חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה וכיהן בכנסת במשך 4 שנים. בן סימון הוא מרצה, פובליציסט, שדרן רדיו וטלויזיה וסופר שפרסם חמישה ספרים על החברה הישראלית. ספרו הראשון ״ארץ אחרת: ניצחון השוליים: איך קרס השמאל ועלה הימין״, נחשב לאחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו על הפוליטיקה הישראלית המנתחים את המציאות הפוליטית בימינו. בן סימון עוסק בקידום נושאים חברתיים כלליים, ובייצוג מיעוטים בתקשורת, וכיהן כחבר הנהלת ארגון ״אג׳נדה״. לפני כניסתו לפוליטיקה, בן סימון עבד כעיתונאי בכיר ביומני "דבר" ו"הארץ", והשפיע רבות על סדר היום הציבורי בישראל. בן סימון הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בעיתונאות מאוניברסיטת בוסטון. בן סימון הוא חתן פרס סמולר מטעם ארגון ״הג׳וינט״, חתן פרס ״סוקולוב״ לעיתונות, וחתן ״הפרס לעיתונות״ מטעם ״בני ברית״.
חזן
פרופ׳ נעמי חזן
פרופ׳ נעמי חזן היא פרופסור אמריטה למדע המדינה ולימודי אפריקה באוניברסיטה העברית בירושלים. חזן כיהנה כחברת כנסת לשעבר מטעם מרצ בין השנים 1992-2003. שימשה כסגנית יו"ר הכנסת, והייתה חברה בוועדות החוץ והביטחון, קידום מעמד האשה, הכלכלה, החינוך, והעלייה וקליטה. , היא הקימה ב-2009 ביחד עם פרופ' חנה הרצוג את "שוות – המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית" (WIPS) במכון ון ליר ומאז היא עמיתת מחקר במכון. חזן בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת קולומביה בארצות הברית ותואר שלישי (Ph.D.) באוניברסיטה העברית. בין היתר היא שימשה כראש מכון טרומן לקידום השלום באוניברסיטה העברית בירושלים; פרופסור אורחת במחלקה למדע המדינה באוניברסיטת הרווארד ובאוניברסיטת שיקגו ועמיתת מחקר במרכז ליחסים בין-לאומיים באוניברסיטת הרווארד ובמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT). חזן היא ממייסדות שדולת הנשים בישראל. היא פעילה במגוון ארגוני נשים ובארגונים הפועלים למען זכויות האדם ושלום וכיהנה כנשיאת הקרן החדשה לישראל. כתבה וערכה ספרים רבים בתחום הפוליטיקה ההשוואתית ופרסמה מאמרים רבים בנושא פוליטיקה אפריקנית, הסכסוך הישראלי–ערבי, פוליטיקה בישראל ומגדר ופוליטיקה.
פרוקצ׳ה
פרופ׳ אוריאל פרוקצי׳ה
פרופ׳ אוריאל פרוקצי׳ה הוא פרופסור אמריטוס בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים ושימש כפרופסור מן המניין בבית הספר למשפטים ע"ש רדזינר במרכז הבינתחומי הרצליה. פרוקצ'יה מרצה על דיני חברות ורגולציה בניירות ערך בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. הוא בעל תואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית בירושלים והוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת פנסילבניה. המתודולוגיה המדעית שלו משלבת ניתוח כלכלי של המשפט עם תובנות מהתחום בין תחומי המשפט והתרבות. פרוקצ׳יה פרסם ספרים ומאמרים רבים בתחומי התמחותו. פרוקצ'יה פעיל בקידום והגנה על חירויות אזרחיות בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים.
ëìé çøñéðä ùì öáé àìçéàðé å øåîï áøåðôîï 
øåîï áøåðôîï
ëúáä ùì úäì ôøåù
öéìåí úåîø àôìáàåí
ד״ר רומן ברונפמן
ד״ר רומן ברונפמן חבר כנסת לשעבר ויו"ר מפלגת הבחירה הדמוקרטית, יליד אוקראינה. בעל תואר דוקטור במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים 1986-1993 היה מרצה באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת חיפה. בשנות התשעים הוא היה עיתונאי בעיתון "אלף" ובמעריב. בשנת 1993 התמנה לראש רשות הקליטה בעיריית חיפה, אחר כך כיהן בחבר במועצת העיר חיפה והיה סגן יו"ר הפורום הציוני. הוא נבחר לכנסת בשנת 1996 כחבר ישראל בעלייה ובהמשך כחבר הבחירה הדמוקרטית ובשנת 2003 הצטרף למרצ.
יונה
פרופ׳ יוסי יונה
פרופ׳ יוסי יונה הוא חבר כנסת לשעבר מטעם ״המחנה הציוני״ שכיהן בין השנים 2015-2019. יונה היה חבר בכמה ועדות בכנסת, בהן כלכלה, רפורמה וחינוך. טרם כניסתו לפוליטיקה, היה פעיל בחברה האזרחית ושימש יועץ להפגנות החברתיות שהתרחשו בישראל בשנת 2011. יונה היה עמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים ועמד בראש קבוצות מחקר שונות. הוא בעל תואר דוקטור בפילוסופיה מאוניברסיטת פנסילבניה. הוא לימד פילוסופיה ופילוסופיה של חינוך במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ועמד בראש תוכנית הכשרת המורים שלה. יונה פרסם בהרחבה נושאים הנוגעים לפילוסופיה מוסרית ופוליטית, פילוסופיה של חינוך ורב-תרבותיות.
עמירן
ד״ר רויטל עמירן
ד״ר רויטל עמירן סיימה דוקטורט במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ושימשה עמיתה בתואר שני במחלקה ללימודי יהדות באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי. עמירן היא פובליציסטית וכותבת בעיתון הארץ, לפני כן כתבה ב״מעריב״, ושימשה כעמיתת מחקר ב"דרך"- תכנית מבית קרן ברל כצנלסון. עמירן הייתה סגנית מנכ״ל ארגון ״שחרית״, מכון חשיבה לפוליטיקה ישראלית חדשה; היא שימשה כחברה בוועדת שר האוצר לבחינת הקריטריונים לקצבאות המס במגזר השלישי. עמירן היא עורכת ומחברת פרקים לספרי הלימוד במקצוע האזרחות לבתי הספר התיכוניים וחברה בוועדות ציבוריות שונות.
בר-נביא
רון קסלר
פרופ׳ אלי בר נביא שימש כשגריר ישראל בצרפת בין השנים 2000-2002. פרופ׳ בר נביא הוא היסטוריון שחיבר 15 ספרים על צרפת ואירופה ועל ההיסטוריה העכשווית של ישראל ושל עם ישראל. בר נביא פרסם מחקרים רבים בכתבי עת מקצועיים באירופה, ארצות הברית וקנדה, וכן מאמרים פוליטיים בעיתונות הישראלית והאירופית. בר נביא היא חבר בתנועת ״שלום עכשיו״ ומפלגת מרצ. בשנת 2010 הוא סייע להקמת JCall, ארגון אירופי ללא מטרות רווח הדוגל בפתרון שתי מדינות.
18076724_10154573442149677_1211984367607245921_o-1

רון קסלר

רון קסלר בעל ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום הדיגיטל והתוכן והתמחה בקמפיינים פוליטיים וחברתיים רבים. בעברו ליווה את הפעילות הדיגיטלית של נבחרי ציבור בכירים, ועבד בארגוני המגזר השלישי. רון הוא אופטימי מיסודו, אדם שמאמין שאפשר לשנות את ישראל וגם להשתנות יחד איתה. מתגורר בתל אביב והבעלים הגאה של פיבי כלבת הלברדור.