הבטחת שקיפות (ג'): מניעת טיוח בפרשות ביטחוניות והגנה על זכות הציבור לדעת

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב telegram
טלגרם

ההסדר המוצע מתייחס לסוגית האסירים הביטחוניים ועבירות בטחוניות מסווגות ממספר זוויות, ביניהן כאלה שלוקחות בחשבון גם זכויות אדם. בתוך כך, אנו מציעים לתקן את חוק השיפוט הארצי על מנת למנוע קיומם של מצבים בהם ישנם בישראל עצורים או אסירים שעצם היותם עצורים או אסירים ידוע רק לרשויות הביטחון;

כמו כן, אנחנו מציעים לתקן את חוק החופש המידע כך שעל הרשות הציבורית יהיה להפריד בין המידע אשר בגילויו יש חשש לפגיעה בביטחון המדינה לבין מידע שבגילויו אין חשש כזה. בכך, המידע הסודי והחשאי יישמר סודי וחשאי ולא יפורסם, אולם יפורסם מידע שניתן לגלותו ללא חשש, ושגילויו ופרסומו יתרמו לזכות הציבור לדעת ויצמצמו את הפגיעה בה.

יצוין, כי אחד מנושאי הדגל שמקדם מכון זולת הוא נושא השקיפות. זהו הנייר השלישי מסוגו בסדרת ניירות המדיניות שלנו להבטחת שקיפות מירבית בישראל.

הבטחת שקיפות – מניעת טיוח בפרשות ביטחוניות והגנה על זכות הציבור לדעת – מאי 2021

18076724_10154573442149677_1211984367607245921_o-1

רון קסלר

רון קסלר בעל ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום הדיגיטל והתוכן והתמחה בקמפיינים פוליטיים וחברתיים רבים. בעברו ליווה את הפעילות הדיגיטלית של נבחרי ציבור בכירים, ועבד בארגוני המגזר השלישי. רון הוא אופטימי מיסודו, אדם שמאמין שאפשר לשנות את ישראל וגם להשתנות יחד איתה. מתגורר בתל אביב והבעלים הגאה של פיבי כלבת הלברדור.