הגנה מוסדית (א')

הקמת נציבויות זכויות אדם וחיזוק מעמד מבקר המדינה
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב telegram
טלגרם

בסקר שערכנו במכון זולת בחודש פברואר, רובם המוחלט של המשיבים טענו שנושא זכויות האדם אינו עומד בראש סדר העדיפויות של המפלגות המתמודדות לכנסת.

בחינה מקיפה של נושא ההגנה על זכויות אדם ברחבי העולם מעלה שזו באה לידי ביטוי באופנים רבים ומגוונים, וניתן להיווכח שהמדינות השונות אימצו לעצמן פתרונות ומוסדות מדינתיים בהתאם לשיטות הממשל שלהן או למאפיינים הייחודיים להן. מצאנו שביותר מ-120 מדינות בעולם קיים לפחות מוסד לאומי אחד שעוסק בקידום זכויות אדם ובהגנה עליהן.

למרבה הצער, מדינת ישראל נותרה מאחור בכל הנוגע להקמה של מוסדות מדינתיים עצמאיים, ניטרליים ואפקטיביים אשר יגנו על זכויות אדם, יבטיחו את שמירתן, ויקדמו אותן.

לפיכך, אנו מבקשים להציע בנייר מדיניות זה 3 המלצות מרכזיות:

  1. הקמת נציבות ארצית לזכויות אדם בישראל
  2. הקמת נציבויות לזכויות אדם ברשויות המקומיות
  3. עיגון בחוק יסוד את תפקידו של מבקר המדינה כמגן הראשי על זכויות האדם. 

 

 

לנייר המדיניות המלא, "הגנה מוסדית (א) – נציבות זכויות אדם ומבקר המדינה"

נספחים: "הצעת חוק נציבות זכויות האדם, התשע"ה–2015"; "מודל לנציבות זכויות אדם ברשות המקומית"; ו"הצעת חוק יסוד: מבקר המדינה (תיקון – הגנה על זכויות אדם)"


18076724_10154573442149677_1211984367607245921_o-1

רון קסלר

רון קסלר בעל ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום הדיגיטל והתוכן והתמחה בקמפיינים פוליטיים וחברתיים רבים. בעברו ליווה את הפעילות הדיגיטלית של נבחרי ציבור בכירים, ועבד בארגוני המגזר השלישי. רון הוא אופטימי מיסודו, אדם שמאמין שאפשר לשנות את ישראל וגם להשתנות יחד איתה. מתגורר בתל אביב והבעלים הגאה של פיבי כלבת הלברדור.