בולמים את אלימות המשטרה

שומרים על חופש המחאה
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
מייל
שיתוף ב telegram
טלגרם

תקציר מנהלים

בעקבות אירועי המחאה האחרונים בכלל הארץ, התגלתה פעם נוספת המדיניות הבעייתית של משטרת ישראל בכל הנוגע לפינוי מפגינים. אנו עדים לכך שהפרקטיקות אשר נעשה בהם שימוש נגד אוכלוסיות מוחלשות בעבר, בהיחבא משיח "המיינסטרים" הישראלי, ואשר הביאו לביקורת רבה מצד ארגוני החברה האזרחית מתבצעות כעת בריש גלי במרכז עיר הבירה של ישראל – ירושלים. בעקבות החשיבות של חופש הביטוי, חופש המחאה והזכות להפגין במשטר החוקתי והדמוקרטי של מדינתו – אנו מציעים במסמך זה את הצעדים האופרטיביים הבאים:

  1. כינוס דיון מהיר בוועדת הפנים והגנת הסביבה בנוגע לשימוש לא-חוקתי ולא-מידתי באמצעים לפיזור הפגנות על ידי המשטרה.
  2. הסדרה בחקיקה ראשית של סמכויות המשטרה בעת פיזור הפגנות, קביעת נוהל לפיקוח פרלמנטרי ומתן אפשרות נרחבת יותר לתביעות נזיקיות נגד המשטרה בגין הפרת הדין.
  3. פנייה למשטרה בדרישה להרחבת מרחב ההפגנה בכיכר פריז בירושלים להמשך רחוב קינג ג'ורג' על מנת לספק מתחם גדול יותר לקיום המחאה.
  4. הפקעת סמכות המלצה על המפכ"ל מידי השר לביטחון פנים והעברתה לוועדת איתור מקצועית-ממלכתית.

נייר המדיניות לחצו כאן
להורדת הנספחים לחצו כאן

18076724_10154573442149677_1211984367607245921_o-1

רון קסלר

רון קסלר בעל ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום הדיגיטל והתוכן והתמחה בקמפיינים פוליטיים וחברתיים רבים. בעברו ליווה את הפעילות הדיגיטלית של נבחרי ציבור בכירים, ועבד בארגוני המגזר השלישי. רון הוא אופטימי מיסודו, אדם שמאמין שאפשר לשנות את ישראל וגם להשתנות יחד איתה. מתגורר בתל אביב והבעלים הגאה של פיבי כלבת הלברדור.