חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
EN

בעד חיזוק הדמוקרטיה נגד השחיתות השלטונית בעד שוויון נגד גזענות בעד תקשורת חופשית נגד תקשורת "מטעם" בעד חופש מחאה נגד אלימות משטרתית בעד צדק נגד אפליה

תרמו עכשיו:

מכון זולת פועל נגד ניסיונות הממשלה לקדם מהפיכה משטרית, לפגוע בתקשורת החופשית ולצמצם את כוחו של בית המשפט, להביא להשבת החטופים, ולקדם מדיניות של שוויון לזכויות אדם בקרב מקבלי החלטות בממשלה ובכנסת ובקרב מעצבי דעת קהל בזירה הציבורית.

רשמנו לא מעט הצלחות ועל מנת שנוכל להמשיך ולבלום את המהלכים לפירור הדמוקרטיה הליברלית בישראל, מהלכים שמגובים באמצעות מכוני מחקר ימנים ושמרנים עתירי ממון, ולהגדיל את הפעילות שלנו כדי שנוכל לעמוד מול אתגרי השעה, אנחנו זקוקים לתמיכת הצבור הרחב.

זוהי השעה החשובה ביותר מקום המדינה, להתגייס ולתרום למען ערכי היסוד של הדמוקרטיה הישראלית כדי לקדם שוויון לזכויות אדם.

העמותה לא מוכרת במס הכנסה כמוסד ציבורי לעניין תרומות לפי סעיף 46 א׳ לפקודת מס הכנסה

לתרומה בדואר רגיל

זולת
מגדלי זיו בניין D
ראול ולנברג 24, תל אביב-יפו 6971924

אצל רו״ח רומנו – בלנגה ושות׳

לקבלת זיכוי מס בינלאומי:

אנא רשמו את ההמחאה לידי הארגון שאליו תשלחו אותו, בארצות הברית או בריטניה, באזור ההערות של ההמחאה (או במכתב מצורף) יש לרשום: “580679371”.

ארה”ב:

New Israel Fund
P.O. Box 70358
Philadelphia, PA 19176-0358
United States

American Support for Israel

228 Park Ave S #71410
New York, New York 10003-1502

United States

אנגליה:

UK Gives
483 Green Lanes
London, England
N134BS
United Kingdom

שאלות?

שלחו לנו דוא”ל einav@zulat.org.il

דבר נשיאת מכון זולת לשוויון ולזכויות אדם, זהבה גלאון:

אין לי מילים לתאר את גודל הזוועה.

החמאס ביצע טבח בצעירים במסיבה, במשפחות בבתיהן, חטף נשים, קשישים וילדים. זה לא רק פשע מלחמה, של למעלה מ-1300 הרוגים, כ-200 חטופים ומעל ל-3000 פצועים, אלא התנהגות ברברית ולא אנושית שאין לה שום צידוק ולגיטימציה. אני יודעת שכל אחד ואחת מאיתנו מכיר מישהו שנהרג, נפצע או נחטף, או קשור בעקיפין לנפגעים דרך קרובי משפחה ומכרים. הלב נשבר.

בחשיכה האיומה שאופפת אותנו מתגלים סיפורי גבורה מתוך התופת של אזרחים ואנשי כוחות הביטחון, סולידריות של החברה הערבית והתייצבות מדהימה של אנשי המחאה והחברה האזרחית. עכשיו זה הזמן לתמוך האחד בשנייה.

האמירה של שר האוצר סמוטריץ’, שמציע להילחם בעזה כאילו אין שם חטופים, מקוממת כל-כך. הוא גילה יותר אמפתיה לפוגרומיסטים בחווארה, מאשר לילדים קטנים, קשישים, גברים, נשים – כל אלה הם כלום ושום דבר עבורו. סמוטריץ’ וחברי הממשלה חייבים לזכור, שגם במצב מלחמה צריך להימנע מפגיעה באוכלוסייה אזרחית לא מעורבת.

יום שני הקרוב, היום שבו ייפתח מושב החורף של הכנסת, יהיה גם יומה האחרון של נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, בתפקידה. מינוי המחליף שלה לא נראה באופק. ראש הממשלה, נתניהו, בזבז שנה שלמה על קידום מהפכה משטרית שנועדה להחליש את עצמאות מערכת המשפט ולחלץ אותו מהכלא, והתעלם באופן נפשע מכל אזהרות ראשי מערכת הביטחון בעבר ובהווה. בתום המלחמה, כשהביטחון יחזור לאזרחי ישראל, ממשלת החירום שהוקמה תצטרך להתפרק. מהכישלון הזה נתניהו וחברי ממשלתו לא יוכלו לברוח. מגיעה לנו ממשלה שמתייחסת ברצינות למדינה הזאת, לאזרחיה, כדי שתהיה לנו תקומה.

פרנסס

פרנסס רדאי

משמשת כפרופסור אמריטה בקתדרה לדיני עבודה ע”ש ליברמן, בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית ומשמשת כפרופסור מן המניין במסלול האקדמי המכללה למינהל, שם היא מכהנת גם כיושבת ראש תוכנית המוסמך וכנשיאה של כבוד במרכז קונקורד לחקר קליטת המשפט הבינלאומי בישראל. רדאי הייתה חברה בקבוצת עבודה של מועצת זכויות האדם של האו”ם לעניין הפליה נגד נשים. נוסף על כך, היא פעילת זכויות אדם בולטת ופמיניסטית.

ד"ר מהא כרכבי-סבאח
ד”ר מהא כרכבי-סבאח

מרצה בכירה במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. היא בעלת תואר שלישי בסוציולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב (2015), פוסט-דוקטורט ב- Centre for Gender Studies, SOAS, University of London (2015-2016), פוסט-דוקטורט בחוג לסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב (2016-2017), ופוסט-דוקטורט במכון המפרי לחקר חברתי, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (2018-2020).
תחומי העניין של ד”ר מהא כרכבי-סבאח מתמקדים בקשר בין שינויים חברתיים, התנהגות משפחתית ואי-שוויון מגדרי בחברות הנמצאות בתהליכי שינוי ובאופן ספציפי בחברה הערבית פלסטינית בישראל. מחקריה מפנים את תשומת הלב לחקר חיי משפחה ותעסוקה, תוך הפעלה משולבת של “עדשה אתנית” ו”עדשה מגדרית” ושימת לב לנקודת המבט של נשים ערביות פלסטיניות, קבוצה המאופיינת בהצטלבויות בין מיקומי שוליים מרובים, שלאורך השנים נשארה סמויה מן העין המחקרית. מחקריה של ד”ר כרכבי-סבאח מפורסמים בכתבי-עת מקצועיים שפיטים ופרקים בספרים מדעיים הנחשבים כחלוצים בתחום של חקר משפחה, עבודה ושוויון מגדרי.

דילוג לתוכן