fbpx

נשיאת זולת

זהבה גלאון

זהבה גלאון כיהנה בכנסת במשך 16 שנים, מתוכן שש שנים כיו"ר מרצ. גלאון ידועה במאבקה למען זכויות אדם, זכויות נשים ולסיום הכיבוש. במהלך שנותיה בשירות הציבורי הוענקו לה פרסים רבים על פעילותה; ביניהם אבירת התנועה לאיכות השלטון, אות אומ״ץ על מאבקה למען צדק חברתי, אות הקהילה הלהט"בית על מאבקה למען שוויון זכויות, עיטור הנשיא למאבק בסחר בבני אדם, פרס מהטמה גנדי לשלום, פרס הנשיא קרטר בשם ארגון בצלם, פרס המועצה האמריקאית של נשים יהודיות על פעילותה לקידום נשים. מאז שגלאון עזבה את הכנסת, המשיכה בפעילותה הציבורית, כותבת טור שבועי בעיתון "הארץ", והיא אורחת קבועה בתכניות אקטואליה.

מנכ"לית זולת

עינת עובדיה

עינת עובדיה היא בעלת תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה וסינית מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מהמכללה למנהל בראשון לציון. בעשר השנים האחרונות היא מכהנת בתפקידי מפתח שונים בפוליטיקה הישראלית הן בקואליציה והן באופוזיציה. בחמש השנים האחרונות שימשה כמנהלת המטה של יו״ר מרצ לשעבר זהבה גלאון. ניהלה קמפיינים פוליטיים רבים למועמדים ורשימות בבחירות הארציות והעירוניות, והיא פעילה חברתית בשמאל הישראלי. עינת היא חברת הנהלת מרצ.

צוות זולת

עאיד בדיר

עאיד בדיר

עאיד בדיר הוא בן 40 וחי בכפר קאסם. הוא בעל תואר ראשון במינהל ממשל ומשפט, ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב. בשנתיים האחרונות משמש סגן ראש עיריית כפר קאסם ומחזיק בתיק איכות הסביבה בעיר. חבר מפלגת מרצ ומנהל המטה הערבי במפלגה, בעבר שימש יועץ פרלמנטרי בכנסת.

עדי גרנות

עדי גרנות

בת 36, חיה בדרום תל אביב. בוגרת התוכנית האינטרדיסיפלינרית למצטיינים במדעי הרוח והאמנויות באוניברסיטת תל אביב, ובעלת תואר שני בתקשורת פוליטית מה-School London Economics of. עבודת התזה שלה בחנה את התפקיד של הבניית נרטיבים של פחד בכל הנוגע להתקבלות ה-BDS בקרב ישראלים יהודים. מוזיקאית ובוגרת בית ספר רימון למוסיקה במסלול לזמרים יוצרים, כותבת ומפרסמת מוזיקה פוליטית, טקסטים ומאמרים שעוסקים בקשר שבין פוליטיקה לתרבות פופולרית, ובפרט למוזיקה. עבדה במשך ארבע שנים בארגון שוברים שתיקה, והיתה אחראית על תחום המחקר והכתיבה במחלקת הלובי של הארגון.

אילת גריל שרת

אילת גריל שרת

אילת גריל שרת (45), כיהנה בעבר בתפקידים בכירים בענף הפרסום ובהמשך כסמנכ"לית השיווק והדוברות של עמותת "לחופש נולד". בעשור האחרון היא משמשת כיועצת תקשורת ומתמחה בתחומי מדיניות, חוץ ובטחון. במסגרת עבודתה משמשת גם כיועצת התקשורת של מכון מיתווים.

אייל לוריא-פרדס

אייל לוריא-פרדס

בן 25, נולד ומתגורר בירושלים. בוגר התיכון שליד האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים ותוכנית הקיץ של אוניברסיטת סטנפורד לבני נוער (2011). כיום בשנת הלימודים האחרונה בתואר משולב משפטים והיסטוריה באוניברסיטה העברית. מהמייסדים של פרויקט הניו-מדיה 'יום בהיסטוריה להט"בית', חבר הועד המנהל של אמנסטי ופעיל חברתי למען שוויון זכויות. לשעבר יועץ פוליטי בלשכת חברת הכנסת מיכל רוזין ומס' 2 ברשימת מרצ ירושלים למועצת העיר.

עומרי פיינשטיין

עומרי פיינשטיין

עומרי פיינשטיין הוא בן 27 וחי בתל אביב. איש פרסום והייטק, עוסק בעיקר בעיצוב גרפי, תכנות ופעילות ברשתות חברתיות. התחיל את דרכו במשרד הפרסום teenk לצעירים ונוער, עבד כראש מחקת פיתוח במשרד הדיגיטל "חוליגנס", והיה מפתח ראשי בסטארט-אפ Speakizi. בשנים האחרונות ניהל קמפיינים רבים בדיגיטל וברשתות חברתיות ועבד עם פוליטיקאים ואנשי ציבור (בין היתר זהבה גלאון, אורי זכי ומיכל רוזין), עם מפלגת מרצ, הקרן החדשה לישראל וחברת ההפקות נרנג׳ה (Radiohead, alt-J).

ועד מנהל

אילן ברוך

אילן ברוך

אילן ברוך הוא שגריר ישראל לשעבר בדרום אפריקה, כיהן במערך הדיפלומטי הישראלי במשך 36 שנה בתפקידים רבים. בימים אלו הוא מכהן כיו"ר ארגון Policy Working Group (קע״מ), המתמקד בעידוד הקהילה הבינלאומית לסיום הכיבוש וקידום פתרון הסכסוך הישראלי- פלסטיני על בסיס מתווה שתי המדינות, ופועל לשמירת חופש הביטוי של מגיני זכויות אדם. ברוך חבר במועצת העורכים של כתב העת פלסטין-ישראל. בעברו שימש כחבר במשלחת הישראלית למשא ומתן לשלום באוסלו ושימש כחבר בצוות המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית, ירדן ומצרים.

ד״ר אליאס מטאנס

ד״ר אליאס מטאנס

ד״ר אליאס מטאנס הוא רופא שיניים וכיהן כסגן ראש עיריית חיפה בין השנים 2004-2007. מטאנס הוא פעיל חברתי הפועל למען שוויון זכויות של הציבור הערבי בישראל, לקידום חיים משותפים בחיפה לקידום חינוך ותעסוקה לאזרחי ישראל הערבים ומנהל קרן מלגות לסטודנטים ערבים. כיום מכהן מטאנס בוועדת המרכזים העירונית בעיר חיפה. מטאנס החל את פעילותו הפוליטית החל ב- 1984 בחבר ועידת רצ, בשנת 1992 נבחר מטאנס להנהלת מרצ מרצ וכיהן כנשיא ועידת מרצ.

נחמה קרפול-בורק

נחמה קרפול-בורק

נחמה קרפול-בורק היא ממובילי תחום משאבי האנוש בישראל. היא החלה את הקריירה שלה בראשית שנות ה -80 וניהלה את חברת ״משאבי אנוש״. לאורך שנותיה המקצועיות כיהנה במספר תפקידים בכירים, ביניהם שותפה בכירה ומנכ"לית ואף כיהנה כיו"ר דירקטוריון החברה בין 2005-2016. קרפול-בורק פעילה בזירת התרבות הישראלית ומכהנת כחברת הנהלת להקת ״בת שבע״ ובית הספר ״בסיס״ לאמנות ותרבות בהרצליה. היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ואמנות מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. כעת היא סטודנטית לתואר שני בפילוסופיה של המדעים מאוניברסיטת תל אביב. קרפול-בורק היא פעילה בשמאל הישראלי וחברת מפלגת מרצ.

צלי רשף

צלי רשף

עו״ד צלי רשף הוא עורך דין ואיש עסקים שכיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בין השנים 2002- 2003. רשף הוא בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת הרווארד. רשף הוא ממוביליה ומקימיה של תנועת "שלום עכשיו" וחבר כיום במועצת המנהלים של התנועה. הוא היה עמית שותף בתוכנית רדיו ברשת ב׳. רשף הוא מחברו של הספר "שלום עכשיו: ממכתב הקצינים לשלום עכשיו".

שפרה שליט

שפרה שליט

שפרה שליט היא אחת מהמובילות והמשפיעות בזירת התרבות הישראלית, ובעלת גלריית ״דביר״. שליט היא חברה בחבר המנהלים של פסטיבל הסרטים ״דוקאביב״ ולהקת בת שבע, והיא מייסדת הביאנלה לאמנות בתל אביב. בשנים 1995-1999 שימשה כקונסולית התרבות של שגרירות ישראל בצרפת. שליט היא בעלת תואר שלישי בניהול תרבות מאוניברסיטת בורגונדי ובעלת תואר ראשון ושני בפילוסופיה וספרות צרפתית מאוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת פייר ומארי קירי בפריס. בשנת 1998 זכתה בתואר Chivalier des Arts et des Lettres. בשנת 2015 הוענק לה אות ההוקרה des Arts et des Lettres על תרומתה לחיזוק הקשר התרבותי בין ישראל לצרפת.

ועדת היגוי

ד”ר ראויה אבורביעה

ד”ר ראויה אבורביעה

ד"ר ראויה אבורביעה הנה עמיתת מחקר באקדמיה ע"ש פולונסקי במכון ון ליר בירושלים. מחקריה עוסקים בממשק שבין משפט, מגדר, מיעוטים וזכויות אדם. ד"ר אבורביעה היא בעלת תואר שני במשפט בינלאומי מאמריקן יוניברסיטי בוושינגטון די.סי. ותואר שלישי מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. לד"ר אבורביעה ניסיון עשיר במשפט הבינלאומי של זכויות האדם והמשפט הציבורי. כמשפטנית היא עבדה באגודה לזכויות האזרח. הוזמנה כמשפטנית מומחית להציג בפני פורומים בינלאומיים כגון: האו"ם והפרלמנט האירופי בנושא של עמים ילידים וזכויות מיעוטים. ובין היתר התמחתה ב- Human Rights Watch בוושינגטון די.סי, והייתה חברה בוועד המנהל הבינלאומי של Amnesty International. ד"ר אבורביעה פרסמה בכתבי עת מובילים בנושא דיני האישות של נשים מוסלמיות בישראל. ונבחרה ב-2018 על ידי מגזין גלובס ל 40 הצעירים המבטיחים בישראל מתחת לגיל 40.

סוזי בכר

סוזי בכר

סוזי בכר היא ילידת קנדה וסיימה את לימודיה באוניברסיטת מקגיל. בכר עבדה בשגרירות ארה״ב בישראל. בכר הייתה ממייסדי תנועת ״שחר״ בראשות שר המשפטים לשעבר יוסי ביילין, ולאחר מיזוג שחר-מרצ, היא מכהנת כחברה בועידת ובהנהלת מרצ. היא מכהנת כחברת ועידה של מרכז מאקרו לכלכלה פוליטית, וחברה בארגון Policy Working Group (קע״מ) המתמקד בעידוד הקהילה הבינלאומית לסיום הכיבוש וקידום פתרון הסכסוך הישראלי- פלסטיני על בסיס מתווה שתי המדינות. בכר היא העורכת של כתב העת Palestine-Israel, כתב עת ישראלי-פלסטיני.

דניאל בן סימון

דניאל בן סימון

דניאל בן סימון הוא חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה וכיהן בכנסת במשך 4 שנים. בן סימון הוא מרצה, פובליציסט, שדרן רדיו וטלויזיה וסופר שפרסם חמישה ספרים על החברה הישראלית. ספרו הראשון ״ארץ אחרת: ניצחון השוליים: איך קרס השמאל ועלה הימין״, נחשב לאחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו על הפוליטיקה הישראלית המנתחים את המציאות הפוליטית בימינו. בן סימון עוסק בקידום נושאים חברתיים כלליים, ובייצוג מיעוטים בתקשורת, וכיהן כחבר הנהלת ארגון ״אג׳נדה״. לפני כניסתו לפוליטיקה, בן סימון עבד כעיתונאי בכיר ביומני "דבר" ו"הארץ", והשפיע רבות על סדר היום הציבורי בישראל. בן סימון הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה וסוציולוגיה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בעיתונאות מאוניברסיטת בוסטון. בן סימון הוא חתן פרס סמולר מטעם ארגון ״הג׳וינט״, חתן פרס ״סוקולוב״ לעיתונות, וחתן ״הפרס לעיתונות״ מטעם ״בני ברית״.

פרופ׳ אלי בר נביא

פרופ׳ אלי בר נביא

פרופ׳ אלי בר נביא שימש כשגריר ישראל בצרפת בין השנים 2000-2002. פרופ׳ בר נביא הוא היסטוריון שחיבר 15 ספרים על צרפת ואירופה ועל ההיסטוריה העכשווית של ישראל ושל עם ישראל. בר נביא פרסם מחקרים רבים בכתבי עת מקצועיים באירופה, ארצות הברית וקנדה, וכן מאמרים פוליטיים בעיתונות הישראלית והאירופית. בר נביא היא חבר בתנועת ״שלום עכשיו״ ומפלגת מרצ. בשנת 2010 הוא סייע להקמת JCall, ארגון אירופי ללא מטרות רווח הדוגל בפתרון שתי מדינות.

ד״ר רומן ברונפמן

ד״ר רומן ברונפמן

ד״ר רומן ברונפמן חבר כנסת לשעבר ויו"ר מפלגת הבחירה הדמוקרטית, יליד אוקראינה. בעל תואר דוקטור במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנים 1986-1993 היה מרצה באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת חיפה. בשנות התשעים הוא היה עיתונאי בעיתון "אלף" ובמעריב. בשנת 1993 התמנה לראש רשות הקליטה בעיריית חיפה, אחר כך כיהן בחבר במועצת העיר חיפה והיה סגן יו"ר הפורום הציוני. הוא נבחר לכנסת בשנת 1996 כחבר ישראל בעלייה ובהמשך כחבר הבחירה הדמוקרטית ובשנת 2003 הצטרף למרצ.

פרופ׳ גליה גולן

פרופ׳ גליה גולן

פרופ׳ גליה גולן היא פרופסור אמריטה, כיהנה כיו"ר המחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית והקימה את מרכז לייפר ללימודי נשים ומגדר. היא חברת הנהלת מרכז תמי שטיינמץ ללימודי שלום וחברת הנהלת מרצ. גולן היא ממייסדות ״שלום עכשיו״ ו- Jerusalem Link, מיזם השלום של נשים ישראליות-פלסטיניות, והיא חברה מובילה ב״לוחמים לשלום״. גולן זכתה פרסים רבים בינהם פרס עמותת המחקרים הבינלאומית, פרס האקטיביסט לשנת 2019, פרס הצטיינות במדעי השלום; פרס האיגוד הישראלי למדעי המדינה על מפעל חיים; פרס האקטיביסט הבינלאומי של קרן גליצמן; ופרס הקרן החדשה לישראל למנהיגות.

פרופ׳ אייל גרוס

פרופ׳ אייל גרוס

פרופ׳ אייל גרוס הוא פרופסור מן המניין למשפטים באוניברסיטת תל אביב, המשלב מחקר אקדמי ופעילות ציבורית בארגוני זכויות אדם בישראל. גרוס סיים דוקטורט במשפטים באוניברסיטת הרווארד. בשנת 1998 קיבל דיפלומה בזכויות אדם מהאקדמיה למשפט אירופי בפירנצה. תחום עיסוקו המשפטי מתמקד בהיבטים חלוקתיים של המשפט וזכויות, זכויות חברתיות, משפט בינלאומי, מיניות ותיאוריה קווירית. גרוס כיהן כיועץ המשפטי של אגודת הלהט״ב, כחבר הנהלה באגודה לזכויות האזרח, חבר הפורום למען ילדי מהגרי עבודה בישראל, והיה אחד ממקימיה של עמותת ״גישה״ העוסקת בחופש התנועה בשטחי יהודה ושומרון. כיום הוא חבר בהנהלת מכון קונקורד במכללה למינהל ומכהן כסגן נשיא של ארגון International Lesbian and Gay Law Association.

פרופ׳ נעמי חזן

פרופ׳ נעמי חזן

פרופ׳ נעמי חזן היא פרופסור אמריטה למדע המדינה ולימודי אפריקה באוניברסיטה העברית בירושלים. חזן כיהנה כחברת כנסת לשעבר מטעם מרצ בין השנים 1992-2003. שימשה כסגנית יו"ר הכנסת, והייתה חברה בוועדות החוץ והביטחון, קידום מעמד האשה, הכלכלה, החינוך, והעלייה וקליטה. , היא הקימה ב-2009 ביחד עם פרופ' חנה הרצוג את "שוות - המרכז לקידום נשים בזירה הציבורית" (WIPS) במכון ון ליר ומאז היא עמיתת מחקר במכון. חזן בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת קולומביה בארצות הברית ותואר שלישי (Ph.D.) באוניברסיטה העברית. בין היתר היא שימשה כראש מכון טרומן לקידום השלום באוניברסיטה העברית בירושלים; פרופסור אורחת במחלקה למדע המדינה באוניברסיטת הרווארד ובאוניברסיטת שיקגו ועמיתת מחקר במרכז ליחסים בין-לאומיים באוניברסיטת הרווארד ובמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT). חזן היא ממייסדות שדולת הנשים בישראל. היא פעילה במגוון ארגוני נשים ובארגונים הפועלים למען זכויות האדם ושלום וכיהנה כנשיאת הקרן החדשה לישראל. כתבה וערכה ספרים רבים בתחום הפוליטיקה ההשוואתית ופרסמה מאמרים רבים בנושא פוליטיקה אפריקנית, הסכסוך הישראלי–ערבי, פוליטיקה בישראל ומגדר ופוליטיקה.

פרופ׳ יוסי יונה

פרופ׳ יוסי יונה

פרופ׳ יוסי יונה הוא חבר כנסת לשעבר מטעם ״המחנה הציוני״ שכיהן בין השנים 2015-2019. יונה היה חבר בכמה ועדות בכנסת, בהן כלכלה, רפורמה וחינוך. טרם כניסתו לפוליטיקה, היה פעיל בחברה האזרחית ושימש יועץ להפגנות החברתיות שהתרחשו בישראל בשנת 2011. יונה היה עמית מחקר בכיר במכון ון ליר בירושלים ועמד בראש קבוצות מחקר שונות. הוא בעל תואר דוקטור בפילוסופיה מאוניברסיטת פנסילבניה. הוא לימד פילוסופיה ופילוסופיה של חינוך במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ועמד בראש תוכנית הכשרת המורים שלה. יונה פרסם בהרחבה נושאים הנוגעים לפילוסופיה מוסרית ופוליטית, פילוסופיה של חינוך ורב-תרבותיות.

קסניה סבטלובה

קסניה סבטלובה

קסניה סבטלובה כיהנה כחברת כנסת במחנה הציוני מטעם ״התנועה״, בין השנים 2015-2019. היא עיתונאית ישראלית, פרופסור חבר באוניברסיטה העברית בירושלים, ועמיתת מחקר במכון ״מתווים״, המכון הישראלי למדיניות חוץ אזורית. סבטלובה היא בעלת תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית בירושלים בהיסטוריה של האסלאם ומזרח תיכון, והיא דוקטורטנית ללימודי המזרח התיכון. בתקופת כהונתה בכנסת הייתה חברה בועדת החוץ והביטחון ובועדת העלייה והקליטה ועמדה בראש שלוש שדולות פרלמנטריות.

פרופ׳ פייסל עזאיזה

פרופ׳ פייסל עזאיזה

פרופ׳ פייסל עזאיזה הוא פרופסור ודקאן הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה. בעברו כיהן כמ״מ ראש הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. עבודתו מתמקדת בתחום הרווחה והבריאות במגזר הערבי בישראל ושוויון מול המגזר היהודי. בשנים 2006 עד 2009 עמד בראש התוכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית ובשנים 2009 עד 2014 עמד בראש בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. לאורך השנים כיהן במגוון תפקידים ציבורים, והוא נמנה ממייסדי עמותת סיכוי - לקידום שוויון אזרחי, שימש יועץ וסגן נשיא בקרן אברהם, וחבר הנהלת הקרן החדשה לישראל. בשנים 1998- 2001 כיהן כראש מועצת דבורייה, ובמקביל כדובר ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל. כיהן כיו"ר דירקטוריון החברה למתנ"סים, והיה בכך הערבי הראשון לכהן כיו"ר חברה ממשלתית. עזיזה עמד בראש המכון היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה, ומכהן בחבר הנאמנים של מכון מופ"ת.

פרופ׳ אוריאל פרוקצי׳ה

פרופ׳ אוריאל פרוקצי׳ה

פרופ׳ אוריאל פרוקצי׳ה הוא פרופסור אמריטוס בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים ושימש כפרופסור מן המניין בבית הספר למשפטים ע"ש רדזינר במרכז הבינתחומי הרצליה. פרוקצ'יה מרצה על דיני חברות ורגולציה בניירות ערך בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. הוא בעל תואר ראשון ושני באוניברסיטה העברית בירושלים והוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת פנסילבניה. המתודולוגיה המדעית שלו משלבת ניתוח כלכלי של המשפט עם תובנות מהתחום בין תחומי המשפט והתרבות. פרוקצ׳יה פרסם ספרים ומאמרים רבים בתחומי התמחותו. פרוקצ'יה פעיל בקידום והגנה על חירויות אזרחיות בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים.

ד״ר רויטל עמירן

ד״ר רויטל עמירן

ד״ר רויטל עמירן סיימה דוקטורט במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ושימשה עמיתה בתואר שני במחלקה ללימודי יהדות באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי. עמירן היא פובליציסטית וכותבת בעיתון הארץ, לפני כן כתבה ב״מעריב״, ושימשה כעמיתת מחקר ב"דרך"- תכנית מבית קרן ברל כצנלסון. עמירן הייתה סגנית מנכ״ל ארגון ״שחרית״, מכון חשיבה לפוליטיקה ישראלית חדשה; היא שימשה כחברה בוועדת שר האוצר לבחינת הקריטריונים לקצבאות המס במגזר השלישי. עמירן היא עורכת ומחברת פרקים לספרי הלימוד במקצוע האזרחות לבתי הספר התיכוניים וחברה בוועדות ציבוריות שונות.

פרופ׳ עמית שכטר

פרופ׳ עמית שכטר

פרופ׳ עמית שכטר הוא פרופסור ללימודי תקשורת באוניברסיטת בן-גוריון, משמש כדיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה. שכטר הוא פרופסור אורח באוניברסיטת פן סטייט, ומנהל משותף של המכון למדיניות המידע במוסד. מחקריו נוגעים ליחסים בין תקשורת וצדק. שכטר פרסם 7 ספרים ולמעלה מ- 60 מאמרים בכתבי עת, ביקורות בחוק ופרקי ספרים, ומייסד כעורך משותף של כתב העת למדיניות המידע. שכטר מכהן בדירקטוריונים של ארגוני חברה אזרחית שונים המתמקדים בזכויות אדם ובדו קיום ערבי-יהודי; במהלך חייו כיהן בתפקידים בכירים בתקשורת; שכטר עמד בראשות מספר ועדות ציבוריות; וליווה וייעץ לגופי תקשורת וטלקומוניקציה בישראל וברשות הפלסטינית.