בשביל תקופות כאלה אני שמחה שהקמנו את זולת

אנחנו הולכים לבחירות בתקופה של קורונה, מיליון מובטלים ואלפי מתים, בגלל סיבה אחת – בגלל שרה"מ נתניהו לא קיבל את הממשלה שהוא רצה, בגלל שהוא מבקש להימלט מאימת הדין, ולהקים לו קואליציית חסינות.

תראו, משבר הקורונה יחלוף בסופו של דבר, אבל עם תוצאות החלטות הממשלה, שמשעות זכויות-אדם ואזרח, ועם תוצאות ההסכם הקואליציוני המחפיר שנחתם בין נתניהו לגנץ, אנחנו נחיה עוד הרבה מאוד שנים.

כי יש לנו ראש ממשלה שמתנהג כאחרון העבריינים, שמוכן להשחית את כל המערכות כדי להיחלץ מעוד פרשה, ולהציל את הכיסא שלו. ותראו מה הוא משאיר מאחוריו? מערכת פוליטית שהושחתה מהיסוד כי הוא הנחיל לתוכה את תרבות השקר, המרמה וטובות ההנאה, ועיצב אותה מחדש כדי לשרת רק אדם אחד, אותו עצמו.

הוא הצליח לשעבד מדינה שלמה לגחמות שלו, בעזרת החברים שלו בליכוד, וכמובן השותפים הקואליציוניים שלו, שלמרות שהם התחייבו לבוחריהם שלא ישבו איתו, הם זחלו על גחונם לממשלה שלו.

תפקידו של חבר כנסת הוא יותר מהצעות חוק, ועדות בכנסת או אחריות מיניסטריאלית. להיות ח"כ פירושו להיות שליח ציבור בשיחה שמתנהלת על עתיד המדינה הזו, להיות קול. ולכן זה היה מדהים לראות איך חברי הימין בכנסת, מעלו בתפקידם, כשהפסיקו לראות את עצמם כנציגי ציבור והפכו לשכפ"צ של נתניהו.

הם היו מוכנים לרסק את בג"צ, ואת הוועדה למינוי שופטים, להסית נגד בית המשפט ולחוקק את חוק החסינות. והיום הם שותקים. זו לא שתיקת הכבשים, זו שתיקת השפנים של קואליציה שלמה, שהייתה מוכנה לתת לנתניהו לקחת את המדינה הזאת כבת ערובה שלו, בדרך למטה, במקום לשלוח אותו הביתה מזמן.

הבחירות מתנהלות כבר עשור על השאלה מי ינצח: אלו, שמוכנים להפוך את המדינה לכלי שישרת את צרכיו של נתניהו, או אלו שמאמינים, שישראל גדולה וחשובה יותר מרצונו של אדם אחד לחמוק מהכלא.

-אני אומרת לכם, ישראל גדולה מנתניהו והיא תשרוד אותו. אבל ישראל זקוקה היום נואשות לאנשים הגונים, אנשים שאינם מוכנים להסיר מבט, ושאינם מוכנים לסתום את הפה.

אחרי 16 שנים בכנסת, מתוכן 6 שנים כיו"ר מרצ, אני אומרת בצער שאני לא מאמינה שהשינוי בישראל יגיע רק מהמערכת הפוליטית. -את המאבק הזה אסור להשאיר רק לפוליטיקאים, שמפחדים לעמוד מאחורי מה שהם מאמינים בו. המאבק הזה דורש חברה אזרחית חזקה, שנלחמת על הערכים שהיא מאמינה בהם. בדיוק בשביל תקופות כאלה, אני שמחה שהקמנו את זולת – לשוויון וזכויות אדם.

כשנתניהו מציע לנו עולם בלי עכבות ומוסר, הקולות החשובים ביותר הם של אלו שלא פוחדים לומר את האמת.

מפרסומי זולת