EN

פרויקט "שומרי הסף"

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב telegram
טלגרם

 

כיצד מיוצגות קבוצות מיעוט בתקשורת הישראלית?

הזמנה להגיש מועמדות לפרויקט ייחודי לעיתונאים/ות:

הכשרה מעשית באפיון הסיקור של קבוצות מיעוט בכלי התקשורת בסוגיות של שוויון וזכויות אדם

אנו נמצאים בתקופה בה הסדר הציבורי מתערער, והאירועים הנוכחיים מזקקים ומציפים מעל פני השטח את הפגיעה החמורה בשוויון ובזכויות.

מעל הכל, הדיונים במצבה של הדמוקרטיה בישראל ובעולם הפכו ערים במיוחד.

בתוך כך, התקשורת בישראל והעיתונאים/יות בתוכה, מתמודדים עם אתגרים מגוונים ועם שיח פופוליסטי שמבקש לערער את האמון בהם. גם קיומו של ה"פייק ניוז" תורם להבערת הזירה.

בסבך המגמות האלה, סובלות קבוצות חברתיות שונות ומיעוטים סוציולוגים מהחרפת הסטריאוטיפיזציה ולא אחת מסיקור מוטה ובלתי הוגן.

כאנשי ונשות תקשורת, מונחת בידכם/ן היכולת להשפיע ולעצב נרטיבים בשיח הציבורי, כמו גם לתווך בנאמנות את בעיותיה ואתגריה של החברה בישראל.

פרטי ההשתלמות:

הפרויקט מיועד לעיתונאים/ות שסוגיות השוויון וזכויות האדם קרובות לליבם/ן.

משך ההשתלמות הוא 5 חודשים והיא תכלול 2 מפגשים פיזיים באזור מרכז הארץ בתאריכים:28.6.21 וב-5.7.2. במסגרת המפגשים תינתן הכשרה על סיקור של קבוצות מיעוט בתקשורת ושימוש בניטור ככלי לשינוי חברתי.

לאחר מכן תתבצע על ידי הצוות הנבחר עבודה עצמאית כשבסופה יוגש לאחד מכלי התקשורת בישראל דוח ניטור מפורט ומנומק.

המשתתפים/ות יזכו במילגה

להגשת מועמדות ניתן לשלוח בקשה וקורות חיים עד תאריך 20.6.21 (בנושא המייל נא לציין "פרויקט שומרי הסף"):

זולת: info@zulat.org.il

אעלאם: ilam@ilam-center.org

لوغوهات

مشروع "حرّاس الإعلام"

 

كيف يتعامل الإعلام العبري مع المجموعات المُستضعفة؟

دعوة للتقدم بطلب مشاركة في مشروع خاص للصحافيين/ات:

تدريب عملي لتشخيص انماط التغطية للمجموعات المستضعفة في الإعلام العبري مع التركيز على المساواة وخطاب حقوق الإنسان

نحن موجودون في فترة صعبة حيث تمت زعزعت النظام العام، والأحداث الحالية تكشف بصورة صعبة صور المس بحقوق الإنسان والمساواة.

اكثر من ذلك، النقاشات حول الديمقراطية في إسرائيل وفي العالم، خلال السنوات الأخيرة، تحوّلت إلى أكثر حدة.

في هذا الوضع، الصحافة في إسرائيل وذلك يشمل الصحافيين/ات، تواجه تحديات متنوعة يرافقها خطاب شعبويّ يهدف إلى زعزعة الثقة بها، يضاف إلى ذلك وجود الـ Fake News، الذي يؤدي إلى إشعال الحيّز أكثر.

بسبب هذا التعقيدات، تعاني مجموعات إجتماعيّة والأقلية العربية من تعمق الآراء المسبقة وايضًا من التغطية المشوهة والمضللة وغير العادلة.

في مشروعنا الحالي نرى أن هنالك حاجة إلى تفعيل دور الصحافيين/ات وقدرتهم/ن على التأثير وبلورة الخطاب العام بشكل يعكس بصورة دقيقة مشاكل وتحديات المجتمع.

تفاصيل المشروع:

المشروع مخصص للصحافيين/ات المهتمين في مواضيع المساواة وحقوق الإنسان.

مدة المشروع هي 5 أشهر، بحيث تحتوي على لقائيّن تدريب في منطقة المركز بالتواريخ: 28.6.21 و- 5.7.21. ضمن اللقاءات يُمنح المشاركون/ات آليات في الرصد واستعمال الرصد كآلية للتغيير المجتمعيّ.

بعد التدريب سيقوم المشاركون/ات بتقديم تقرير رصد قصير يُسّلم إلى وسائل الإعلام.

يحصل المشاركون/ات ضمن المشروع على منحة.

لتقديم الطلب والتسجيل، يجب إرسال طلب وسيرة ذاتية حتى تاريخ .20.6.21 פ (الرجاء الإشارة في موضوع الرسالة "مشروع حرّاس الإعلام"):

زولات:info@zulat.org.il

اعلام: ilam@ilam-center.org

פרויקט שומרי הסף - unsplash

פרנסס

פרנסס רדאי

משמשת כפרופסור אמריטה בקתדרה לדיני עבודה ע"ש ליברמן, בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית ומשמשת כפרופסור מן המניין במסלול האקדמי המכללה למינהל, שם היא מכהנת גם כיושבת ראש תוכנית המוסמך וכנשיאה של כבוד במרכז קונקורד לחקר קליטת המשפט הבינלאומי בישראל. רדאי הייתה חברה בקבוצת עבודה של מועצת זכויות האדם של האו"ם לעניין הפליה נגד נשים. נוסף על כך, היא פעילת זכויות אדם בולטת ופמיניסטית.

ד"ר מהא כרכבי-סבאח

מרצה בכירה במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. היא בעלת תואר שלישי בסוציולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב (2015), פוסט-דוקטורט ב- Centre for Gender Studies, SOAS, University of London (2015-2016), פוסט-דוקטורט בחוג לסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב (2016-2017), ופוסט-דוקטורט במכון המפרי לחקר חברתי, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (2018-2020).
תחומי העניין של ד"ר מהא כרכבי-סבאח מתמקדים בקשר בין שינויים חברתיים, התנהגות משפחתית ואי-שוויון מגדרי בחברות הנמצאות בתהליכי שינוי ובאופן ספציפי בחברה הערבית פלסטינית בישראל. מחקריה מפנים את תשומת הלב לחקר חיי משפחה ותעסוקה, תוך הפעלה משולבת של "עדשה אתנית" ו"עדשה מגדרית" ושימת לב לנקודת המבט של נשים ערביות פלסטיניות, קבוצה המאופיינת בהצטלבויות בין מיקומי שוליים מרובים, שלאורך השנים נשארה סמויה מן העין המחקרית. מחקריה של ד"ר כרכבי-סבאח מפורסמים בכתבי-עת מקצועיים שפיטים ופרקים בספרים מדעיים הנחשבים כחלוצים בתחום של חקר משפחה, עבודה ושוויון מגדרי.

18076724_10154573442149677_1211984367607245921_o-1

רון קסלר

רון קסלר בעל ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום הדיגיטל והתוכן והתמחה בקמפיינים פוליטיים וחברתיים רבים. בעברו ליווה את הפעילות הדיגיטלית של נבחרי ציבור בכירים, ועבד בארגוני המגזר השלישי. רון הוא אופטימי מיסודו, אדם שמאמין שאפשר לשנות את ישראל וגם להשתנות יחד איתה. מתגורר בתל אביב.